Biuro Związku czynne od poniedziałku do piątku w godz.: 7-14
Związek Zawodowy Inżynierów i Techników Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A.

Start

Notatka ze spotkania strony społecznej z Prezesem Grupy Azoty Adamem Leszkiewiczem oraz Wiceprezesem Hubertem Kamolą

W dniu 15.04.2024 r. odbyło się spotkanie strony społecznej z Prezesem Grupy Azoty Adamem Leszkiewiczem oraz Wiceprezesem Hubertem Kamolą, który od 12.04.2024 r. pełni również obowiązki Prezesa "Puław".

Obecny Zarząd ma realne plany na funkcjonowanie i przyszłość całej Grupy Azoty i deklaruje, że zrobi co w jego mocy aby poprawić sytuację poprzez wzmocnienie biznesu z wykorzystaniem synergii w sprzedaży i logistyce, zwiększenie przychodów, poprawę wizerunku firmy. Prezes Leszkiewicz wielokrotnie podczas spotkania podkreślał kluczową rolę "Puław" w Grupie Azoty. Stwierdził, że dobry biznes utrzymuje i dba o miejsca pracy i nie da się dobrego biznesu prowadzić bez inwestowania w ludzi.

  • Odsłon: 208

Pismo organizacji związkowych do Zarządu GA Puławy o nagrody świąteczne

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi podpisane organizacje związkowe wnioskują o przyznanie pracownikom GA ZAP nagrody świątecznej.

 

  • Odsłon: 178

Stanowisko Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Lubelskiego

Stanowisko Nr 2/2024  Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Lubelskiego z dnia 1 marca 2024 r. w sprawie sytuacji Grupy Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. po przeprowadzonej konsolidacji i wejściu do Grupy Azoty oraz przedstawienia aktualnej sytuacji Zakładów Azotowych „Puławy” w kontekście funkcjonowania Grupy Azoty oraz w sprawie ogłoszonych przez nowy zarząd Grupy Azoty „najważniejszych celów i wyzwań” do realizacji.

 

  • Odsłon: 64

Pismo organizacji związkowych do Ministra Aktywów Państwowych z 23 lutego 2024 r.

PióroPublikujemy pismo organizacji związkowych do Ministra Aktywów Państwowych, Pana Borysa Budki, w sprawie ogłoszonych przez nowy zarząd Grupy Azoty "najważniejszych celów i wyzwań" do realizacji.

 

 

  • Odsłon: 111

Wiosenne porządki

  • Odsłon: 138

Oświadczenie

Z uwagi na dramatyczną sytuację w jakiej znalazła się nasza Spółka informujemy, że jako odpowiedzialne związki działające w GA ZAP od wielu miesięcy współpracujemy
z parlamentarzystami Koalicji 15 października 2023 w zakresie ratowania Zakładów Azotowych Puławy. Dla przykładu publikujemy nasze wybrane wystąpienia do przedstawicieli Rządu RP na temat obecnej sytuacji i przyszłości Zakładów Azotowych Puławy.

Wiemy, że lubelscy Posłowie Koalicji 15 października są bardzo mocno zaangażowani w sprawie ratowania Puław i ich działania są zbieżne z naszymi poglądami na przyszłość Zakładów zaprezentowanymi w piśmie do Ministra Aktywów Państwowych Borysa Budki.

  • Odsłon: 104

Money.pl: "Ostrołęka bis". Gigantyczne fiasko w Puławach

W dziale "Doniesienia prasowe" umieściliśmy link do artykułu z portalu Money.pl pt.: "Ostrołęka bis". Gigantyczne fiasko w Puławach

  • Odsłon: 98

Pismo do Prezesa Zarządu GA S.A. i Prezesa Zarządu GA Puławy w związku z podpisaną ugodą z bankami

uścisk dłoniPismo organizacji związkowych GA Puławy z dnia 07.02.2024 r. do Prezesa Zarządu  GA S.A. i Prezesa Zarządu GA Puławy w związku z komunikatem giełdowym o podpisanej w imieniu spółek Grupy Kapitałowej Grupy Azoty ugodzie z bankami oraz planem długoterminowej restrukturyzacji.

  • Odsłon: 170

Ciąg dalszy dewastacji naszej Spółki z bierną postawą Zarządu

W rozwinięciu publikujemy 2 pisma organizacji związkowych.

  • Odsłon: 380

Pismo ws. KOLTARu

Podpisane organizacje związkowe żądają niezwłocznego wyjaśnienia przyczyn wypowiedzenia umowy z GA KOLTAR Sp. z o.o. Oddział w Puławach dotyczącej utrzymania infrastruktury kolejowej.

  • Odsłon: 326

Strona 1 z 7