PIKNIK 2024: WPŁATY (CZŁONKOWIE ZZIT-30 ZŁ, SYMPATYCY ZWIĄZKU-90 ZŁ) PROSIMY WNOSIĆ W BIURZE ZWIĄZKU W TERMINIE DO DNIA 15 MAJA 2024 ROKU
Biuro Związku czynne od poniedziałku do piątku w godz.: 7-14
Związek Zawodowy Inżynierów i Techników Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A.

Start

Notatka ze spotkania strony społecznej z Prezesem Grupy Azoty Adamem Leszkiewiczem oraz Wiceprezesem Hubertem Kamolą

W dniu 15.04.2024 r. odbyło się spotkanie strony społecznej z Prezesem Grupy Azoty Adamem Leszkiewiczem oraz Wiceprezesem Hubertem Kamolą, który od 12.04.2024 r. pełni również obowiązki Prezesa "Puław".

Obecny Zarząd ma realne plany na funkcjonowanie i przyszłość całej Grupy Azoty i deklaruje, że zrobi co w jego mocy aby poprawić sytuację poprzez wzmocnienie biznesu z wykorzystaniem synergii w sprzedaży i logistyce, zwiększenie przychodów, poprawę wizerunku firmy. Prezes Leszkiewicz wielokrotnie podczas spotkania podkreślał kluczową rolę "Puław" w Grupie Azoty. Stwierdził, że dobry biznes utrzymuje i dba o miejsca pracy i nie da się dobrego biznesu prowadzić bez inwestowania w ludzi.

Otrzymaliśmy informację, że problemy z którymi musi się zmierzyć obecny Zarząd wynikają z:

- błędów zarządzania przez niekompetentne zarządy przez ostatnie 8 lat,

- błędy przy zawieraniu umów zakupu kluczowych surowców,

- budowa instalacji Polimery Police,

- zakup zakładu COMPO za 1 mld zł.

Grupa Azoty nie miała funduszy na realizację tak dużych projektów inwestycyjnych i finansowano je z pożyczek bankowych.

Odnośnie strategii Prezes zaznaczył, że w 2018 r. cały ówczesny zarząd "Puław" łącznie z przedstawicielami załogi w organach statutowych Spółki (Zarządzie i Radzie Nadzorczej) przyjął strategię, która obejmuje dalsze marginalizowanie i brak niezależności "Puław" w Grupie Azoty. Strategię należy zmienić, gdyż w obecnych warunkach nie odzwierciedla ona rzeczywistości.

Prezes Leszkiewicz poinformował nas o niezrozumiałych wydatkach byłego zarządu Spółki m.in. na sponsoring Polskiej Fundacji Narodowej (35 mln. zł), Koła Gospodyń Wiejskich, Padwa Zamość (1 mln. zł) oraz organizowanie gal MMA. Strona społeczna z oburzeniem przyjęła tą informację biorąc pod uwagę brak podwyżek dla pracowników, premii, nagrody świątecznej i prawdopodobnie tak oczekiwanej przez Załogę nagrody rocznej. Do tego jeszcze odwołany zarząd zmieniał umowy o pracę dla „swoich” na umowy o dużo korzystniejszych warunkach. Szkoda, że nie zdążyli przez 8 długich lat zakończyć inwestycje instalacji kwasu azotowego i drugiej linii granulacji mechanicznej saletry oraz wiele innych tematów.

Po dzisiejszym spotkaniu mamy wrażenie, że w końcu naszą Spółką pokieruje kompetentny zespół ludzi z Prezesem Hubertem Kamolą oraz Przewodniczącym Rady Nadzorczej Cezarym Możeńskim.

Życzymy powodzenia.

 

 

 

  • Odsłon: 262

Related Articles