"Skrzypek na dachu" PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
poniedziałek, 20 listopada 2017 08:25

Związek Zawodowy Inżynierów i Techników organizuje wyjazd do Teatru Muzycznego w Lublinie na musical pt. "Skrzypek na dachu" w dniu 12 stycznia 2018 roku.

 

OPŁATY:

Członkowie ZZIT- 50 zł

Sympatycy- 90 zł

W pierwszej kolejności przyjmujemy zgłoszenia członków ZZIT i osób, które nie były 3 listopada w teatrze.

* zapisy i płatności w biurze związku do 22.12.2017

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!!

 

skrzypek na dachu

„Skrzypek na dachu” to jeden z najsłynniejszych musicali, którego fabułę oparto na prozie tworzącego w jidysz pisarza Szolema Alejchema. Osadzony w realiach carskiej Rosji sprzed wieku ukazuje codzienne życie mieszkańców Anatewki – i Żydów, i gojów. Głównymi postaciami są mleczarz Tewje, jego żona Gołda i ich młode córki. Ale w „Skrzypku na dachu”, jak zresztą już na początku mówi sam mleczarz, są i inni. Piosenka „Gdybym był bogaczem”, jedna z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie, jest sztandarowym utworem spektaklu. Nie mniej piękne i wzruszające są „To świt, to noc”, „Kwiatku mój”, czy też finałowa „Anatewka”.

Premiera lubelskiego przedstawienia „Skrzypka...” w reżyserii Zbigniewa Czeskiego miała miejsce na scenie legendarnego Domu Kultury Kolejarza w roku 1994. Ten sam (a jednak trochę inny...), wciąż cieszący się wielką popularnością wśród widzów można oglądać na scenie teatru od 2002 roku.

 

 
DEKLARACJA ZZIT PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
wtorek, 14 listopada 2017 12:58

Na nadzwyczajnym zebraniu Zarządu MO ZZIT  w dniu 14 listopada  wnikliwie omawiano wszystkie aspekty dotyczące zagrożeń bezpośrednio kierowanych obecnie w kierunku GA PUŁAWY.  Projekt centralnego sterowania sprzedażą nawozów jest nam wszystkim znany od wiosny tego roku.  Wielokrotnie, zdecydowanie negatywnie, mówiliśmy o tym projekcie.  Dotyczy to akurat wszystkich organizacji związkowych.   W tej kwestii nie ma tu różnic zdań. 
Jest jednomyślność, która szczególnie mocno wybrzmiała na spotkaniu organizacji związkowych z Zarządem Grupy Azoty w Tarnowie 22 czerwca jak i też na ostatnim spotkaniu z Zarządem GA PUŁAWY 31 października br.

Wszystkie postulaty Komitetu Strajkowego są przez członków naszego Zarządu ZZIT akceptowane.  Wszystko to co odbiega w rzeczywistości od zapisów w Umowie społecznej jak i Umowie konsolidacyjnej, której treść poznaliśmy dopiero pięć miesięcy temu, jest przez nas krytycznie oceniane i jest powodem naszego protestu.

Dlatego nasza organizacja związkowa zdecydowała się na wejście do Komitetu Strajkowego i  na aktywne uczestniczenie we wszystkich decyzjach w tym gremium podejmowanych.

Nie czas obecnie na swary i kłótnie.  Nie czas na wykazywanie ponad innych swych racji.

Jest to czas na wspólny proces ratowania naszej puławskiej firmy. 

Dlatego MO ZZIT mając jedynie na uwadze dobro wspólne zdecydowała jednogłośnie do przestąpienia do zawiązanego już Komitetu Strajkowego.

UCHWAŁA Nr  40  /IV/2017

z dnia 14.11.2017 r.

ZARZĄDU MIĘDZYZAKŁADOWEJ ORGANIZACJI

 ZWIĄZKU ZAWODOWEGO INŻYNIERÓW I TECHNIKÓW

 PRZY GRUPIE AZOTY ZAKŁADY AZOTOWE „PUŁAWY” S.A.

 

w sprawie: pełnomocnictwa do reprezentowania Zarządu MO ZZIT w celu  przystąpienia do Komitetu Strajkowego Grupy Azoty PUŁAWY

 

§ 1

Zarząd MO ZZIT  udziela  pełnomocnictwa  kol. Andrzejowi Nowakowi do reprezentowania ZZIT  w rozmowach mających na celu  przystąpienie  do Komitetu Strajkowego Grupy Azoty PUŁAWY zawiązanego w dniu 9.11.2017 r. przez  KM NSZZ „Solidarność” przy Grupie Azoty PUŁAWY  i  ZZPRC Z.A. „Puławy” S.A.  

 

§ 2

Uchwałę podjęto jednogłośnie.

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 
WNIOSEK O NAGRODĘ ŚWIĄTECZNĄ PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
wtorek, 14 listopada 2017 10:36

premia1

 
DLA OJCZYZNY.... PDF Drukuj Email
Wpisany przez adm   
czwartek, 09 listopada 2017 11:06

 
NOTATKA ZE SPOTKANIA PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
czwartek, 02 listopada 2017 06:50

31.10.2017 roku organizacje związkowe spotkały się z Zarządem GA PUŁAWY.
Strona związkowa reprezentowana była przez:
ZSZZ SOLIDARNOŚĆ
ZZPRC
MZZPZAP
MO ZZIT
ZZ KADRA
SZZ
ZZ SOLIDNOŚĆ
Zarząd GA PUŁAWY reprezentowali:
Krzysztof Homenda
Paweł Owczarski
Andrzej Skwarek

Cała dyskusja skupiona była na projekcie wyłączenia ze struktury GA PUŁAWY obszarów aktualnie związanych z Pionem Handlowym i włączenia ich do Pinu Korporacyjnego Handlu w Grupie Azoty. Mówiono też o projekcie wyłączenia z Puław Działu Audytu.
Strona związkowa jednoznacznie negatywnie i krytycznie ustosunkowała się do projektowanych zmian. Jednym głosem potępiono projekt Tarnowa i wykazano niebezpieczeństwa przy ewentualnym wdrożeniu zmian, które ani nie są dokładnie zdefiniowane, ani nie wyliczone ekonomicznie.
Strona związkowa wyraziła gotowość przystąpienia do akcji protestacyjnych przeciwko działaniom grożącym nam dalszą, pogłębiającą się utratą suwerenności.

Władysław Papuga

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 155
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 
Odsłon : 587817
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Firma