Zaproszenie na świętowanie Światowego Dnia Jaja PDF Drukuj Email
czwartek, 13 października 2022 10:17

Plakat jajoSerdecznie zapraszamy wszystkich pracowników w najbliższy piątek 14 października o godzinie 14.00 przed budynek Dyrekcji Naczelnej w celu wspólnego z Zarządem Firmy świętowania Światowego Dnia Jaja. Koszyczek z jajami w rękach każdego uczestnika będzie symbolem wszechstronności i mocy jaja. Natomiast symbolika nowego życia niech odmieni Zarząd Spółki. Oby zaprzestali bezpośredniego łupienia pracowników i rolników, a wszystkich Polaków - ceną przysłowiowego „chleba". Niech zaczną nowe, uczciwe życie w służbie społeczeństwu.
Komitet Obrony Puław

 
Zyski Spółki nie tylko dla Zarządu PDF Drukuj Email
czwartek, 29 września 2022 16:24

Nagroda 29.09.2022

 
Wspólny komunikat Komitetu Obrony Puław ze spotkania w Sejmie RP PDF Drukuj Email
wtorek, 27 września 2022 15:06

megaphone-157874  480Dnia 26.09.2022 r. na zaproszenie Marszałka Sejmu Pana Piotra Zgorzelskiego oraz Europosła Pana Krzysztofa Hetmana odbyło się w gmachu Sejmu RP spotkanie organizacji związkowych skupionych w KOP, na które również zaproszony został Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin – poseł wybrany z ziemi Lubelskiej, który do ostatniej chwili potwierdzał swoje przybycie. Ostatecznie nie pojawił się na spotkaniu i w zastępstwie delegował Wiceministra Karola Rabenda. Na spotkanie przybyła również Wiceprezes GA Puławy Renata Tyszer oraz przedstawiciele solidarności, którzy do spotkania nie dołączyli, widocznie mieli ciekawsze zajęcia np. pisanie felietonu przy szlabanie sejmowym.
Przedstawiliśmy Panu Marszałkowi i Panu Ministrowi oraz Europosłowi problem konsolidacji, który polega na drenowaniu, degradacji i marginalizacji naszej spółki przez właściciela czyli Tarnów. Łamaniu zapisów Umowy społecznej, nieprzestrzeganiu zapisów Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy, braku rozwoju Puław, nowych inwestycji i hamowaniu zakończenia inwestycji rozpoczętych kilka lat temu co generuje dodatkowo olbrzymie straty dla spółki. Zwracaliśmy szczególną uwagę na strategię Grupy Azoty mówiącą o likwidacji Spółek w Puławach, Kędzierzynie i Policach. Obecnie poszczególne komórki organizacyjne Puław są „wyciągane" ze struktur organizacyjnych Puław i podporządkowywane strukturom tarnowskim bez uzgodnienia ze stroną społeczną, Radą Pracowników. Poinformowaliśmy również o bardzo ważnej sprawie tj. spadku naszych wynagrodzeń. Zwróciliśmy uwagę, że długi postój instalacji nawozowych może skutkować niedoborem nawozów na rynku oraz utratę rynku zbytu naszych produktów m.in. melaminy. Zasygnalizowaliśmy brak komunikacji na linii strona społeczna – Zarząd.

 
Ustawka w ZAP? PDF Drukuj Email
niedziela, 18 września 2022 13:11

konferencja 2Na dzisiejszym spotkaniu w ZAP, które odbyło się z inicjatywy Zarządu GA ZAP w sprawie zmian w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy, wręczyliśmy pismo zamieszczone poniżej. Na spotkanie nie przybyła reprezentacja KM NSZZ „Solidarność", która wg pracodawcy została prawidłowo zawiadomiona. W związku z brakiem pełnej reprezentacji ZZ spotkanie musiało zostać zakończone.

 
Pismo do Jarosława Kaczyńskiego PDF Drukuj Email
niedziela, 18 września 2022 13:07

Pismo 14 09 2022 J Kaczyński 002

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 34
Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości 
Odsłon : 1185432
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Firma