11 listopada 100-lecie Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez adm   
piątek, 09 listopada 2018 08:37

11 XI swieto niepodleglosci

 
PILOCI PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
wtorek, 30 października 2018 11:15

piloci

 

ZWIĄZEK ZAWODOWY INŻYNIERÓW I TECHNIKÓW POSIADA 28 BILETÓW NA MUSICAL "PILOCI", KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 15 GRUDNIA 2018 ROKU W TEATRZE „ROMA” W WARSZAWIE.

 

CZŁONKOWIE ZZIT PŁACĄ 120 ZŁ,

OSOBY SPOZA ZWIĄZKU PEŁNA ODPŁATNOŚĆ 170 ZŁ

 

 

* PIERSZEŃSTWO MAJĄ CZŁONKOWIE ZZIT, ORAZ OSOBY KTÓRE NIE BRAŁY UDZIAŁU WE WCZEŚNIEJSZYCH WYJAZDACH.

 

ZAPISY WRAZ Z WPŁATAMI W BIURZE ZWIĄZKU

 

„PILOCI”  to pełna emocji musicalowa opowieść o miłości brutalnie przerwanej przez II wojnę światową. Wielkie uczucie łączące Jana, młodego polskiego pilota wojskowego i Ninę, warszawską aktorkę kabaretową i piosenkarkę, rozgrywa się na tle wydarzeń historycznych lat 30. i 40. ubiegłego wieku, przede wszystkim Bitwy o Anglię, w której niezwykle doniosłą rolę odegrali polscy piloci.

 

 
Wizyta z Polic PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
poniedziałek, 29 października 2018 08:27

W czwartek 25 października gościliśmy czworo naszych przyjaciół z ZZIT GA POLICE.

W rzeczowej wymianie zdań, omówiliśmy wszystkie aktualne problemy, które dotyczą naszych spółek.

W zakładce "galeria" zamieszczono zdjęcia z tej wizyty.

 
List przewodniczącego Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych do Premiera RP PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
czwartek, 25 października 2018 08:05

Szanowny Panie Premierze,
Dnia 22 października 2018 roku 67 członków związków zawodowych, należących do związków zawodowych pilotów i personelu pokładowego PLL LOT (zrzeszonych w OPZZ), zostało zwolnionych dyscyplinarnie z powodu ich udziału w akcji protestacyjnej. Akcja protestacyjna została zorganizowana w odpowiedzi na zwolnienie przewodniczącej Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego i jako protest przeciwko prekarycznym warunkom pracy wszystkich członków załogi lotniczej.
W imieniu EKZZ wyrażam swoją najgłębszą dezaprobatę dla decyzji o zwolnieniu pracowników oraz sposobu, w jaki kierownictwo Spółki i jej Prezes traktują członków związków zawodowych. Prawa związków zawodowych, w tym prawo do strajku i dialogu społecznego, są podstawowymi wartościami demokratycznych społeczeństw. Ponadto prawo do strajku i dialogu społecznego jest chronione przez podstawowe konwencje i standardy Międzynarodowej Organizacji Pracy.
Biorąc pod uwagę fakt, że Spółka PLL LOT jest kontrolowana przez państwo polskie, represjonowanie związków zawodowych w PLL LOT jest jeszcze bardziej rozczarowujące.
Wzywam Pana do przywrócenia dialogu społecznego i ochrony praw związków zawodowych w PLL LOT.
Wyrażając moją solidarność z pokrzywdzonymi pracownikami, uważam, że dialog jest jedynym sposobem na rozwiązanie konfliktu w firmie i zakończenie akcji protestacyjnej. Uważam, że PLL LOT, będąc jedną z najstarszych linii lotniczych na świecie, powinien być firmą, w której pracownicy są traktowani z godnością i szacunkiem, a prawa związków zawodowych są szanowane.
Z poważaniem
Luca Visentini
Sekretarz Generalny Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych OPZZ złoży skargę do Międzynarodowej Organizacji Pracy (MOP) w związku z atakami na związki zawodowe w PLL Lot. Prawo do organizowania się w związki zawodowe należy do jednych z podstawowych konwencji MOP. W konwencji numer 98 z 1949 czytamy:
Artykuł 1
1. Pracownicy powinni korzystać z należytej ochrony przed wszelkimi aktami dyskryminacji, dążącymi do naruszenia wolności związkowej w dziedzinie pracy.
2. Taka ochrona powinna odnosić się w szczególności do czynów mających na celu:
[...] b) wydalenie pracownika lub skrzywdzenie go we wszelki inny sposób z powodu jego przynależności do związku zawodowego lub udział w działalności związkowej poza godzinami pracy lub, za zgodą pracodawcy, podczas godzin pracy.

 
INFORMACJA Z PRAC KOMISJI PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
wtorek, 23 października 2018 06:25

Informujemy, że w Komisji Gospodarki i Systemu Ekonimicznego OPZZ aktywnie uczestniczą nasi członkowie ZZIT

Kol. Katarzyna Głuszyńska i Kol. Marek Kuczyński.

Dokumenty z ostatniego zebrania komisji są w zakładce "Informacje"

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 168
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 
Odsłon : 701972
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Firma