SPRAWOZDANIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
czwartek, 08 lutego 2018 07:53

Sprawozdanie z pracy Zarządu MO ZZIT za II półrocze 2017 roku zamieszczono w zakładce "SPRAWOZDANIA ZARZĄDU"

 
BILETY NA MECZ PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
poniedziałek, 05 lutego 2018 10:18

                                         Zapraszamy kibiców piłki ręcznej  do biura ZZIT.                                                               Jest możliwość uzyskania  biletu na mecz KS Azoty - Puławy z Wacker Thun                                                                   11 lutego w Hali Globus w Lublinie.

                                                        Ilość biletów ograniczona.

 
ZAPROSZENIE !!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
czwartek, 01 lutego 2018 09:27

Zarząd Okręgu Lubelskiego organizuje dla członków Związku Zawodowego Inżynierów i Techników wyjazd integracyjny !

Zapraszamy w dniach 7-9 września b. r. do Bukowiny Tatrzańskiej

 

bukowina

 

Program pobytu:

Piątek 7.09.2018- Wyjazd z Puław godzina 13:00. Po zameldowaniu, biesiada w szałasie.

Sobota 8.09.2018- Śniadanie, godzina 9:00 wyjazd z biurem podróży;

W programie: przejazd do miejscowości Hviezdne, wizyta w gorzeli produkującej whisky Nestville, zwiedzanie i degustacja produkowanych tam trunków ( 4 gatunki). Destylarnia Nestville to niezwykłe miejsce, gdzie tradycyjnymi metodami produkuje się jedyną na Słowacji whisky robioną ze słodowanego na miejscu słowackiego jęczmienia; następnie obiad w restauracji, a później przejazd do Starej Lubovni, zwiedzanie zamku z XIV wieku, będącego miejscem przechowywania polskich klejnotów koronacyjnych, spacer po murach, wieży widokowej, salach wystawowych. Po powrocie około godziny 19:00 uroczysta kolacja z zabawą do białego rana.

Niedziela 9.09.2018- Czas wolny, wyjazd do Lublina i Puław, godzina 13:00

Koszt całego pobytu wynosi 450,00 złotych od osoby.

Zarząd MO ZZIT rozpatrzy możliwość dofinansowania dla naszych członków.

Zapisy wraz z wpłatami zaliczki w wysokości 250 zł w biurze związku do 16.02.2018

 
ILE PRACUJEMY PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
wtorek, 30 stycznia 2018 11:43

Są tacy w Europie, którym do 40 godzin pracy w tygodniu sporo brakuje. Polaków wyprzedzają Grecy, a pierwsze miejsce może zaskoczyć. Tak samo, jak statystyki dotyczące poszczególnych zawodów.

Eurostat opublikował dane o tym, ile czasu w pracy spędzają Europejczycy. Średnio mieszkańcy UE pracują 40,3 godzin w tygodniu (chodzi tutaj o pracę w pełnym wymiarze, nie tymczasową). Mężczyźni więcej niż kobiety (41,0 godzin vs 39,3).

Pracowici Brytyjczycy

Polacy są powyżej średniej - tydzień pracy u nas to średnio 41,1 godziny, tak samo, jak w Portugalii. Kto nas wyprzedza? Grecja (41,2 godz.), Austria (41,4), Cypr (41,7) i na pierwszym miejscu Wielka Brytania (42,3).

clip image001

Na drugim końcu znajdują się Duńczycy, którzy pracują zdecydowanie najmniej w UE - 37,8 godzin tygodniowo. Dalej Włochy (38,8), Holandia i Francja (39,0) oraz Finlandia i Irlandia (39,1). Mniej, niż 40 godzin tygodniowo pracuje się łącznie w ośmiu krajach Unii.

Jeśli chodzi o rozbicie na działy gospodarki, to średnio w UE najwięcej pracują zatrudnieni w górnictwie, a najmniej w edukacji. Sprawdziliśmy, jak to wygląda w Polsce i wygląda to dosyć ciekawie.

Najwięcej pracujemy w domu

Najwięcej godzin w pracy - 45,3 - spędzają u nas zatrudnieni w dziale zbiorczo nazwanym "Gospodarstwa domowe zatrudniające pracowników; Gospodarstwa domowe produkujące wyroby i świadczące usługi na własne potrzeby".

Dział ten obejmuje personel zatrudniony do prac domowych - sprzątania, pilnowania dzieci, dozorowania czy prowadzenia samochodu. Ale nie tylko, to także działalność gospodarstw domowych na własne potrzeby, czyli na przykład gotowanie czy opieka nad własnymi dziećmi, a także produkcja odzieży na własne potrzeby, zbieractwo czy hodowla.

Na drugim miejscu najbardziej zapracowanych w Polsce znaleźli się pracownicy budownictwa - średnio 43,5 godzin tygodniowo oraz działu transport i magazynowanie - 42,8 godzin.

Tylko jedna grupa pracuje mniej niż 40 godzin i są to, podobnie jak w przypadku unijnej średniej - zatrudnieni w edukacji, którzy w pracy spędzają 37,6 godzin tygodniowo.                                                                                                   

                                                                                                                                  Maria Mazurek  Gazeta.pl

 
Hydepark Start PDF Drukuj Email
Wpisany przez adm   
środa, 17 stycznia 2018 11:20

Decyzją Zarządu MO ZZIT utworzono w zakładce „HYDEPARK” obszar, w którym nasi czytelnicy mogą publikować swoje przemyślenia, sugestie, opracowania, poglądy itp.  ze wszystkich  możliwych obszarów tematycznych.  Warunkiem jest autoryzowanie tekstu prawdziwym imieniem i nazwiskiem.  Ponieważ nie chcemy anonimowych,  często nieprzemyślanych i mało eleganckich wypowiedzi, dlatego wprowadzono to ograniczenie. Prezentacje nie mogą szkalować i obrażać innych.  Nie mogą też zawierać treści powszechnie uznanych za szkodliwe i nieakceptowane w naszej społeczności. Wzorcem jest londyński Hyde Park, gdzie od dawna każdy kto chce może upowszechniać swoje poglądy. Zachęcamy do korzystania z tej formy wypowiedzi.  Wierzymy, że będzie to miejsce, z którego chętnie korzystać będą wszyscy ci, którzy chcą zaprezentować swą wiedzę, spostrzeżenia i poglądy.

Miejscem, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej) – jest Speakers' Corner, położony w pobliżu Marble Arch. Jest to tradycyjne miejsce przemówień i debat w którym prezentowało swe poglądy wiele znanych osobistości.

 

ZASADY  FUNKCJONOWANIA OBSZARU  PUBLIKACJI  POGLĄDÓW  „HYDEPARK” 

NA  STRONIE  INTERNETOWEJ I INTRANETOWEJ ZZIT

  1. Na stronie internetowej i intranetowej utworzona została zakładka o nazwie  „Hydepark”
  2. Wewnątrz zakładki mogą być publikowane artykuły (publikacje)  z dowolnych obszarów tematycznych, przez osoby podpisane prawdziwym imieniem i nazwiskiem.
  3. Zawartość artykułów (publikacji) nie może zawierać treści szkalujących innych, lub prezentujących poglądy  uznane powszechnie za złe i niedopuszczalne.
  4. O dopuszczeniu do publikacji artykułu decyduje Zespół redakcyjny, który kieruje się zasadami zapisanymi w Regulaminie funkcjonowania strony  internetowej/ intranetowej MO ZZIT.
  5. Artykuły należy dostarczać do biura ZZIT (  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  ) , lub przesyłać drogą email do któregokolwiek z członków Zespołu redakcyjnego:
Władysław Papuga Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Ewa Krawczyńska Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Marek Kuczyński Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 155
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Odsłon : 587817
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Firma