Czyżby nowe fatum nad DW Jawor i jego pracownikami ?! PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
piątek, 30 października 2020 14:19

jawor

 
Spotkanie w ramach Forum Partnerów Społecznych w Grupie Azoty Zakładach Azotowych „Puławy” S.A. PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
piątek, 30 października 2020 14:16

Dzień dobry,

W dniu 29 października odbyło się spotkanie w ramach Forum Partnerów Społecznych w Grupie Azoty Zakładach Azotowych „Puławy” S.A.

Agenda spotkania obejmowała między innymi:

- omówienie wyników kontroli PIP

- omówienie przyczyn i kierunków koniecznych zmian ZUZP

- rozmowy na temat obszaru płacy

- omówienie działań związanych z zapobieganiem zagrożeniu epidemicznemu Covid 19

- sprawy różne

Podczas przeprowadzonej kontroli PIP, która została wszczęta w wyniku pisma ZZPRC nie znaleziono dowodów na łamanie prawa pracy i zapisów ZUZP przez Zarząd Spółki. Inspektor odniósł się między innymi do zapisów ZUZP art. 4 pkt.3 Przy zatrudnianiu pracowników do pracy stosuje się preferencje dla dzieci pracowników pod warunkiem spełnienia przez nie kryteriów, o których mowa w ust. 2 (kwalifikacje)”. W protokole pokontrolnym znajduje się stwierdzenie, że jest to zapis niezgodny z Kodeksem Pracy i dyskryminuje kandydatów, którzy nie są spokrewnieni z naszymi pracownikami. Propozycją pracodawcy  (aby uniknąć w przyszłości ewentualnych kar), jest wykreślenie tego punktu z ZUZP, na co zdecydowanie nie wyraziliśmy zgody.

W kontekście rozmowy o wprowadzeniu dodatku stażowego przedstawiono nam analizę wydajności pracy w poszczególnych spółkach: Puławach, Policach i Tarnowie. Na podstawie danych przekazanych przez Zarząd wynika, że od 2015r. nasza wydajność systematycznie spada, jednak z uwagi na zyski jakie wypracowuje każdy z tych zakładów w Grupie Azoty, temat ten zostawiliśmy bez większego komentarza.
Podczas spotkania poruszony został temat dodatku stażowego jak również dodatku funkcyjnego dla mistrzów i st. mistrzów, oba te tematy będą procedowane na kolejnych spotkaniach.

Zarząd w odniesieniu do pandemii przedstawił obecną sytuację w Zakładzie, która jest opanowana pomimo rosnącej liczby zachorowań. Jest to wynik rozwagi pracowników, a przede wszystkim podejmowanych przemyślanych działań Zarządu. Zaprezentowane zostały propozycje nowych działań i rozwiązań, które mają pomóc w utrzymaniu ciągłości pracy instalacji z zachowaniem odpowiednich reżimów bezpieczeństwa.

Zarząd przychylił się do naszej prośby wyrażonej w piśmie z dnia 9 lipca 2020 roku i przyznał nagrodę Covidową w wysokości 300 zł, dla każdego pracownika. Termin wypłaty tej nagrody, nie został jeszcze określony.

Zgłosiliśmy swoje obawy w sprawie powtarzającego się zatrudnienia pracowników przez Agencję Pracy Tymczasowej w niektórych obszarach (ekspedycja poczty, pielęgnacja zieleni, działalność hotelowo – gastronomiczna, obsługa hotelu GA ZAP). Temat ma zostać sprawdzony i  przedstawiony na kolejnym spotkaniu.

 
Wojciech Wardacki stracił stanowisko w Grupie Azoty PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
piątek, 23 października 2020 08:38

https://www.pb.pl/wojciech-wardacki-stracil-stanowisko-1006299

 

 
I co dalej? PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
poniedziałek, 21 września 2020 06:53

Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi artykułami:

  1. https://www.wnp.pl/chemia/rozterki-wokol-paliwa-dla-nowego-bloku-w-pulawskiej-elektrocieplowni,418757.html#comment
  2. https://www.dziennikwschodni.pl/pulawy/miliardowa-inwestycja-na-wegiel-w-za-pulawy-pod-znakiem-zapytania,n,1000274476.html
 
Spotkanie Forum Partnerów Społecznych w GA ZAP PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
czwartek, 17 września 2020 14:40

16.09.2020 r. odbyło się spotkanie Związków Zawodowych i Zarządu GA ZAP, który reprezentowali Prezes Tomasz Hryniewicz oraz Wiceprezes Jacek Janiszek. Było to pierwsze spotkanie w ramach „Forum Partnerów Społecznych”.

Spotkanie przebiegało w przeważającej części wg agendy zaproponowanej wcześniej przez cztery organizacje związkowe: MZZP ZA „Puławy” S.A., MOZZIT przy GA ZAP, ZZ „Kadra-Azoty” i MZZ „Jedność”.

Pan Prezes Tomasz Hryniewicz przedstawił informacje odnośnie wyników finansowych Grupy Kapitałowej Puławy. Na dzień dzisiejszy dobrą informacją dla nas jest wypracowana 15% premia za II kwartał 2020 r. Niepokojący natomiast jest dalszy brak popytu na sprzedaż melaminy i kaprolaktamu oraz spadek przychodów ze sprzedaży pomimo atrakcyjnej ceny gazu.

Realizacja rozpoczętych inwestycji przebiega wg zamierzonego planu.

Kolejnym punktem spotkania była sprawa dotycząca wpisania drugiej godziny do ZUZP.

Pani Dyrektor Anna Ukalska poinformowała, że wraz ze służbami IT stworzyli program usprawniający rozliczanie dodatkowych dwóch godzin, który uporządkował sprawę ewidencji i rozliczania tych godzin. My, jako strona związkowa domagamy się aby druga godzina została wpisana do ZUZP.

Ze zdziwieniem przyjęliśmy natomiast wypowiedź przedstawiciela NSZZ „Solidarności” Sławomira Kamińskiego, dla którego, jako kierownika komórki organizacyjnej, elastyczny czas pracy jest złym rozwiązaniem. Jest to dla nas dalece niezrozumiałe ponieważ Sławomir Kamiński występował na tym spotkaniu chyba w roli związkowca nie zaś przedstawiciela pracodawcy i wydaje się, że sam korzysta z ruchomego czasu pracy oraz dodatkowej wolnej godziny.

Kolejny punkt omawiany z naszej agendy dotyczył taryfikatora – Pani Dyrektor Anna Ukalska poinformowała, że w niedługim czasie otrzymamy regulamin pracy zespołu ds. taryfikatora i po akceptacji obu stron rozpoczniemy nad nim pracę.

Czwarty punkt naszej agendy dotyczył wprowadzenia stażowego - Zarząd poinformował, że nie widzi możliwości wprowadzenia dodatku stażowego, bardziej przychyla się aby za dobrą pracę ludzie otrzymywali godne wynagrodzenie, a nie płacić za przepracowane lata, gdyż nie zawsze idzie to w parze. Temat ten będzie dalej procedowany w celu znalezienia najbardziej optymalnego rozwiązania.      

Kolejny punkt dotyczył uruchomienia instalacji granulacji mechanicznej saletry amonowej –

Pan Wiceprezes Jacek Janiszek poinformował nas, że prowadzony jest dwutorowo rozruch mechaniczny i technologiczny instalacji, co pozwoli na uruchomienie pierwszej linii na początku roku 2021, natomiast druga linia ma być uruchamiana w połowie 2021 roku.

Zmniejszenie zakresu okresowych badań lekarskich wynika ze zmniejszonej stawki zawartej w nowej umowie ze Spółką „Medical”. Zarząd w trosce o zdrowie pracowników GA ZAP, przychylnie odniósł się do naszego wniosku z dnia 09.07.2019 roku o wykonywanie badań markerów nowotworowych dla pracowników.

Natomiast zakupiona pakowaczka mechaniczna, o którą pytaliśmy w piśmie ma być wykorzystywana do dystrybucji różnych produktów nad którymi pracuje obecnie Zarząd GA ZAP.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 179
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
Odsłon : 840641
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Firma