Pamiętamy... PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
piątek, 13 grudnia 2019 10:43

W dniu 13 grudnia 2019 roku delegacja Zarządu ZZIT złożyła kwiaty przy tablicy upamiętniającej wydarzenia grudnia 1981 roku.

foto3

foto8

foto2

 
O co w tym chodzi? PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
środa, 11 grudnia 2019 13:13

O co w tym chodzi.pdf

 
Spotkanie w Łukęcinie PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
wtorek, 19 listopada 2019 11:11

 

Międzyzakładowa Komisja Koordynacyjna Organizacji ZZIT w Grupie Azoty w składzie:
z Puław - Renata Wyskwar, Marek Kuczyński, Paweł Mazurek,
z Polic - Krzysztof Dziarnowski, Jacek Sasin
uczestniczyła w uroczystym spotkaniu MOZ ZZIT przy GA ZCh „Police” S.A. wraz z udziałem przedstawicieli Zarządu GA ZCh „Police” S.A.,
Pani Anny Tarocińskiej – Członka Zarządu
Pana Tomasza Panasa – Wiceprezesa Zarządu.
Organizatorów spotkania reprezentował pan Jacek Umiastowski – Przewodniczący MOZ ZZIT przy GA ZCh „Police” S.A.

Podczas spotkania poruszane były tematy bieżące dotyczące sytuacji w Zakładach Chemicznych Police, omawiano także plany na przyszłość zakładu.

W wyniku poruszanego tematu remontów instalacji wystąpiłam o przedstawienie przez zebranych opinii na temat współpracy ze służbami remontowymi, które w Policach od lat są wydzieloną Spółką.

W odpowiedzi wszyscy zarówno związkowcy jak również przedstawiciele Zarządu ZCh „Police” S.A. zgodnie stwierdzili, że wydzielenie służb remontowych skutkuje sytuacją gdzie:

- pracownicy uprzednio związani z podległym obszarem dbali o stan urządzeń jak o swoje, po zmianach organizacyjnych i próbie wprowadzenia zasady uniwersalności pracownika, pracownicy (po szybkim przeszkoleniu przed rozpoczęciem pracy) nie są wstanie realizować zadań w innym obszarze tak jak dotychczas, co niestety przekłada się na wydajność, jakość i bezpieczeństwo pracy.

- podejmowane w uprzednim okresie działania np. program dobrowolnych odejść dla wykwalifikowanych pracowników (kształconych przez Spółkę)) generuje sytuację, gdzie obecnie ich brakuje.

- Spółka utraciła zdolność do realizacji Planu Remontów pracownikami własnymi – jak to było zakładane na etapie jej tworzenia – obecnie remonty realizowane są przez podwykonawców co bezpośrednio wpływa na cenę i jakość świadczonych usług.

- w konkluzji dyskusji wszyscy zebrani uznali, iż wydzielenie służb remontowych, jakie miało miejsce w ZCh „Police” S.A. nie przyniosło zakładanych efektów i żebyśmy nigdy w Puławach nie popełnili tego błędu.

Podczas spotkania omawialiśmy rozwiązania wyrównania czasu pracy, jakie są wprowadzone w naszych Zakładach. W Policach problem równego traktowania rozwiązano poprzez przyznanie dla pracowników jednozmianowych dodatkowych dni urlopu (który można dzielić) w ilości 6, 8 i docelowo 10 dni w 2021r.
Projekt przyznania drugiej godziny lub 6 dni dodatkowego urlopu zaproponowaliśmy Prezesowi GA ZAP.

                                                                                                                                                        Renata Wyskwar

 
WNIOSEK O NAGRODĘ ŚWIĄTECZNĄ PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
poniedziałek, 18 listopada 2019 12:43

nagroda

 
WARTO WIEDZIEĆ PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
czwartek, 14 listopada 2019 09:58

Zmiany w zwolnieniach z pracy. Sądowa reforma weszła w życie

Ponad 300 nowych lub zmienionych przepisów obejmuje nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego, która weszła w życie w czwartek. Według Ministerstwa Sprawiedliwości, które przygotowało reformę, przepisy znacznie uproszczą i przyspieszą postępowania przed sądem.

Nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego została uchwalona przez Sejm w czerwcu. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę w końcu lipca.

Według Ministerstwa Sprawiedliwości, które przygotowało reformę, przepisy znacznie uproszczą i przyspieszą postępowania przed sądem.

Zwolnienia pracowników

Jedna ze zmian zakłada, że sąd pierwszej instancji będzie mógł nakazywać firmom dalsze zatrudnianie bezprawnie zwolnionego pracownika. I to bez czekania na prawomocne orzeczenie.

To rewolucja. Dotychczas pracownicy, którzy ubiegali się o przywrócenie do pracy, musieli bowiem czekać na ostateczne rozstrzygnięcie. "Doświadczenia, praktyki wskazują, że niemal żaden proces o uznanie wypowiedzenia umowy o pracę za bezskuteczne nie kończy się w terminie umożliwiającym zastosowanie instytucji z art. 477 § 2. Aby nadać tej instytucji realne znaczenie, należy przesłanki jej zastosowania poszerzyć o przywrócenie pracownika do pracy" - mogliśmy przeczytać w uzasadnieniu do projektu.

Czwartkowa "Rzeczpospolita" wskazała, że pracownicy zyskali potężne uprawnienie w sporach z pracodawcami.

- Do tej pory ze względu na bardzo długi czas trwania procesów pracowniczych większość zwolnionych walczyła jedynie o odszkodowanie, gdyż przywrócenie po latach procesu było bezcelowe. Teraz roszczenie o przywrócenie do pracy z pewnością wróci do łask - ocenił w rozmowie z dziennikiem Sławomir Paruch, partner w kancelarii Raczkowski Paruch.

- Dla pracodawców oznacza to większe ryzyko powrotu zwolnionego i związanych z tym komplikacji organizacyjnych i kosztów. A za ugodowe zakończenie sporu przedsiębiorca będzie musiał więcej zapłacić - dodał.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 171
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
Odsłon : 741393
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Firma