BIULETYN
POMOC DLA DAMIANA PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
czwartek, 17 września 2015 11:25

Ty też możesz pomóc! Uratujmy życie Damiana!

Zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie. Damian jest mieszkańcem Gminy Końskowola i od urodzenia choruje na mukowiscydozę. Chłopak stara się żyć normalnie, tak jak rówieśnicy ? jednak stan jego zdrowia nie do końca na to pozwala. Mukowiscydoza do tej pory była chorobą nieuleczalną, zaburzającą pracę całego organizmu i wywołującą kolejne schorzenia, które doprowadzają bardzo często do konieczności przeszczepu płuc. Dotychczas możliwe było jedynie łagodzenie skutków choroby, jednak pojawiła się szansa na zupełne zatrzymanie jej rozwoju. Niezbędna kuracja pociąga za sobą wysokie koszta, dlatego rodzice Damiana proszą o pomoc ludzi dobrej woli.

Nasz syn Damian od urodzenia cierpi na mukowiscydozę. Jest to ciężka choroba genetyczna, związana z nadmierną produkcją i zagęszczeniem śluzu w organizmie, co skutkuje przewlekłymi dolegliwościami oskrzelowo ? płucnymi. Mukowiscydoza niszczy płuca, a w konsekwencji prowadzi do niewydolności oddechowej oraz niewydolności enzymatycznej trzustki z zaburzeniami trawienia i wchłaniania. Do codziennej walki z chorobą syn potrzebuje bardzo drogich lekarstw i rehabilitacji.

W swoim młodym życiu Damian przeszedł już bardzo wiele. Obecnie marzy tylko o tym, aby w końcu wyzdrowieć i nie myśleć ciągle o chorobie, która nie daje o sobie zapomnieć. Damian po prostu pragnie żyć. Jest to tylko tyle, a zarazem AŻ tyle.

Obecnie pojawiła się nadzieja na zatrzymanie tej groźnej choroby. Po wielu latach badań klinicznych firma ?Vertex? wypuściła na rynek lek nowej generacji o nazwie ORKAMBI, który od początku lipca bieżącego roku jest zarejestrowany w Stanach Zjednoczonych. Terapia tym lekiem daje nadzieję na zatrzymanie mukowiscydozy i normalne życie, jednak żeby tak się stało - trzeba przyjmować go stale. Jest to pierwszy lek zwalczający przyczynę choroby. Roczny koszt leczenia wynosi około 300 000 dolarów. Niestety, nie jesteśmy w stanie sami pozyskać tak ogromnej kwoty.

Dlatego zwracamy się zwracamy się z wielka prośba o pomoc do wszystkich, którzy byliby w stanie nas wesprzeć. Podarujmy Damianowi życie i pomóżmy rozpalić w nim na nowo utraconą już niegdyś nadzieję. Będziemy niezmiernie wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą okazaną pomoc i serce, ponieważ stawką w tej grze jest jego młode życie.

Numer rachunku bankowego B.S Końskowola: 19 8741 0004 0006 5142 3000 0010 z dopiskiem ?Dla Damiana? .

 

alt

 
PORADY PRAWNIKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
piątek, 19 czerwca 2015 06:27

                                                                                                                                                    

                                                                            images

 

Szanowni Państwo,

informujemy, że od dnia 1 lipca 2015 r. zmieniają się zasady korzystania z porad prawnych radcy prawnego Tomasza Kwiatkowskiego.

Z dniem 1 lipca radca prawny będzie przyjmował osoby zaitersowane uzyskaniem pomocy prawnej w kancelarii przy ul. Grabskiego 5/5U, 24-100 Puławy.

Osoby, które chcą skorzystać z konsultacji (porady prawnej) proszone są o wcześniejszy kontakt z biurem ZZIT (pod numerem tel. 2960) celem umówienia sie na wizytę w kancelarii.

 
Ulotka informacyjna PDF Drukuj Email
Wpisany przez adm   
poniedziałek, 06 października 2014 10:01

Ulotka informacyjna - Rada Pracowników    pdf

 
Bezpieczeństwo rowerzystów - broszura BHP PDF Drukuj Email
Wpisany przez adm   
wtorek, 15 kwietnia 2014 10:53

 
Informator bieżący Nr 2 (30) PDF Drukuj Email
Wpisany przez adm   
środa, 05 marca 2014 13:34

Informator dostępny jest jako pdf - tutaj

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 5
Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 
Odsłon : 526593
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Firma