SPOTKANIE Z PRACODAWCĄ PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
sobota, 06 stycznia 2018 11:16

W piątek 5 stycznia Zarząd GA PUŁAWY spotkał się z przedstawicielami organizacji związkowych w naszym zakładzie.
Zarząd był obecny w składzie: Jacek Janiszek, Krzysztof Homenda, Piotr Owczarski, Andrzej Skwarek, oraz Dyrektor Pionu Personalnego Bożena Kuryłowicz.


Strona pracodawcy przedstawiła stan realizacji naznaczonych przez ZZ na początku kadencji Zarządu, oraz w trakcie jej trwania zamierzeń, które w znaczącej większości zostały spełnione. Pokazano te elementy, które świadczą pozytywnie o Zarządzie:
VI 2016 – dodatkowy wymiar nagrody na Dzień Chemika - 2800 zł. X 2016 - dodatek stały do wynagrodzenia - 718 zł. XII 2016 – nagroda świąteczna – 1000 zł. V 2017 – zmiana tabeli wynagrodzenia i wynegocjowana podwyżka w wysokości 606 zł. VI 2017 - dodatkowy wymiar nagrody na Dzień Chemika - 189 zł. XII 2017 – nagroda świąteczna - 1500 zł. Średnia nagroda roczna za rok 2016 wynosiła 4800 zł. Zatrudniono z APT do naszej firmy 135 osób. Od tego roku na stałe wdrożono ruchomy czas pracy. Na pytanie o stan restrukturyzacji Pionu Handlowego przekazano nam wiadomość o wypracowanym przez Zarząd GA PUŁAWY projekcie usytuowania Korporacyjnego Zarządu Handlem Nawozami w Puławach. Czekamy na odpowiedź z Tarnowa.


Strona związkowa przedstawiła swoje postulaty: Postulowano uporządkowanie i potrzebę przebudowy parkingu przy bramie nr 3. Zwrócono uwagę na konieczność podniesienia wartości żywnościowych bonów regeneracyjnych z uwagi na ceny w bufetach STOZAP. Zaproponowana aby rok 2018 był poświęcony poprawie stanu technicznego pomieszczeń socjalnych, tam gdzie to wymaga naprawy. Zaproponowano potrzebę wypracowania systemu zatrudniania i zapłaty w godzinach nadliczbowych, w wolne soboty i święta, zgodnego z prawem pracy i satysfakcjonującego zainteresowanych pracowników ze służb utrzymania ruchu. Mówiono z jednej strony o potrzebie a z drugiej strony o kosztach wprowadzenia drugiej godziny wolnej dla pracowników dniówkowych. Przedstawiono postulat wspólnego działania i prezentacji jednorodnych opinii i wiadomości idących na zewnątrz, przez wszystkie organizacje związkowe.

 
Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 
Odsłon : 643747
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Firma