"Skrzypek na dachu" PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
poniedziałek, 20 listopada 2017 08:25

Związek Zawodowy Inżynierów i Techników organizuje wyjazd do Teatru Muzycznego w Lublinie na musical pt. "Skrzypek na dachu" w dniu 12 stycznia 2018 roku.

 

OPŁATY:

Członkowie ZZIT- 50 zł

Sympatycy- 90 zł

W pierwszej kolejności przyjmujemy zgłoszenia członków ZZIT i osób, które nie były 3 listopada w teatrze.

* zapisy i płatności w biurze związku do 22.12.2017

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!!

 

skrzypek na dachu

„Skrzypek na dachu” to jeden z najsłynniejszych musicali, którego fabułę oparto na prozie tworzącego w jidysz pisarza Szolema Alejchema. Osadzony w realiach carskiej Rosji sprzed wieku ukazuje codzienne życie mieszkańców Anatewki – i Żydów, i gojów. Głównymi postaciami są mleczarz Tewje, jego żona Gołda i ich młode córki. Ale w „Skrzypku na dachu”, jak zresztą już na początku mówi sam mleczarz, są i inni. Piosenka „Gdybym był bogaczem”, jedna z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie, jest sztandarowym utworem spektaklu. Nie mniej piękne i wzruszające są „To świt, to noc”, „Kwiatku mój”, czy też finałowa „Anatewka”.

Premiera lubelskiego przedstawienia „Skrzypka...” w reżyserii Zbigniewa Czeskiego miała miejsce na scenie legendarnego Domu Kultury Kolejarza w roku 1994. Ten sam (a jednak trochę inny...), wciąż cieszący się wielką popularnością wśród widzów można oglądać na scenie teatru od 2002 roku.

 

 
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 
Odsłon : 643277
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Firma