NOWY NAWÓZ PDF Drukuj Email
środa, 25 sierpnia 2010 17:23

NOWY NAWÓZ W PODSTREFIE PUŁAWY

ŹRÓDŁO: wnp.pl (DM)
Zakłady Azotowe "Puławy" otrzymały 24 sierpnia pozwolenie na prowadzenie nowej działalności w podstrefie Puławy SSE "Starachowice". Chodzi o produkcję i dystrybucję innowacyjnego nawozu płynnego PULASKA wytwarzanego na bazie mocznika i siarczanu amonu.
Pozwolenie zawiera określone warunki - w tym wielkość nakładów na poziomie co najmniej 50 mln złotych, zwiększenie dotychczasowego zatrudnienia o 40 nowych pracowników i zakończenie inwestycji do 30 czerwca 2013 r.

?Puławy? rozpoczęły proces zabiegania o uzyskanie zezwolenia na początku 2010 r. Istotnym elementem było wykazanie innowacyjności nowej produkcji, w czym Spółkę wspierały puławskie instytuty naukowe: Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa oraz Instytut Nawozów Sztucznych.

- PULASKA to jeden z naszych nowoczesnych nawozów, jakie planujemy wytwarzać w Nowym Kompleksie Nawozowym ? informuje Paweł Jarczewski, prezes zarządu Z.A. ?Puławy S.A. - To zarazem efekt prowadzonych od 2008 roku prac międzynarodowych w zakresie wykorzystania nowych nawozów granulowanych i płynnych z dodatkiem siarki- dodaje prezes..

W przypadku inwestycji lokowanych w Strefie Spółka ma możliwość odzyskania do połowy poniesionych nakładów inwestycyjnych. W przypadku uruchomienia produkcji płynnego nawozu o nazwie PULASKA zadanie inwestycyjne obejmuje instalacji produkcyjnej nawozów płynnych na bazie roztworu mocznika i siarczanu amonu (PULASKA) wraz ze zbiornikami do magazynowania i wytwarzania produktów pochodnych. Jego koszt szacowany jest na 69,5 mln zł.

Spółka pracuje również nad uzyskaniem pozwolenia dla produkcji w podstrefie ?Puławy? nawozów stałych (PULGRAN S) na bazie mocznika i siarczanu amonu o zdolności produkcyjnej 160 tys. ton/rok wraz ze zintegrowanym kompleksem logistyczno-dystrybucyjnym. Gdyby obydwie inwestycje nawozowe udało się ulokować w podstrefie, zwrot nakładów inwestycyjnych sięgnąłby do 83 mln zł.

Poprawiony: piątek, 27 sierpnia 2010 09:34
 
Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 
Odsłon : 650199
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Firma