Relacja ze spotkania z panem Danielem Obajtkiem - prezesem PKN ORLEN - 6 czerwca 2023 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
wtorek, 06 czerwca 2023 19:21

dyskusjaSpotkanie rozpoczął prezes D. Obajtek, który przekazał stronie społecznej informację o podpisaniu listu intencyjnego rozpoczynającego etap badań dotyczących akwizycji Grupy Azoty "Puławy" oraz etap negocjacji. Wskazał na możliwe w wyniku konsolidacji, synergie technologiczne wynikające z bilansowania surowców wewnątrz grupy. Wspomniał o wspólnej sieci sprzedaży, logistyki, zarządzania magazynami o badaniach i rozwoju.
(Tu należy podkreślić, że podobne zapewnienia słyszeliśmy w 2012 roku tylko ze strony innej grupy).

Prezes D. Obajtek zadeklarował zamiar odkupienia akcji ,,Puław" od tarnowskiej spółki. Stwierdził również, że będzie dążyć do tego aby zdjąć Puławy z giełdy. To nie jest dobra informacja, bo wielu pracowników pamięta jak wiele Spółka zrobiła aby być notowana na giełdzie. Wiąże się to również z innymi konsekwencjami.
W okresie około półtora do dwóch miesięcy zostanie przedstawiony nam kalendarz przejęcia. Następnie, we wrześniu przeprowadzone zostaną negocjacje zabezpieczeń dla pracowników. Przejęcie miałoby nastąpić do końca bieżącego roku.

Padło pytanie do prezesa, jak wiążące są deklaracje padające z ust prezesa kontrolowanej przez skarb państwa spółki, biorąc pod uwagę fakt, że jesienią mamy wybory parlamentarne. Stwierdził, że nie da się bardziej skrócić tego procesu.W artykule wykorzystano obraz z Pixabay.com

 
Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 
Odsłon : 1185407
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Firma