Polski sektor chemiczny czeka restrukturyzacja i konsolidacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez adm   
środa, 08 września 2010 06:39

CHEMIA - PRASA

Polskie firmy branży chemicznej czeka restrukturyzacja i konsolidacja, jeśli chcą przetrwać na światowym rynku - ocenili prezesi największych firm tego sektora podczas wtorkowego panelu dyskusyjnego w ramach III Forum Inwestycyjnego w Tarnowie.
"Trzeba i restrukturyzować i konsolidować i prywatyzować, aby przeprowadzić reakcję chemiczną, której efektem będzie konkurencyjny i zdrowy przemysł chemiczny" - mówił prezes Ciech SA Ryszard Kunicki. Jak zauważył, tegoroczne prognozy dla przemysłu chemicznego w Unii Europejskiej mówią o około 9 proc. wzroście tego sektora. Oznacza to zdecydowaną poprawę po 11 proc. spadku w 2009 roku i 4 proc. spadku w roku 2008.

 
Azoty Tarnów przejmują ZAK PDF Drukuj Email
Wpisany przez adm   
środa, 08 września 2010 06:35

CHEMIA - PRASA

Zarząd Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach zdecydował, że skieruje do walnego zgromadzenia wniosek o zgodę na objęcie w drodze subskrypcji prywatnej 30 mln akcji ZAK (d. Zakłady Azotowe Kędzierzyn), podała spółka w komunikacie we wtorek. W rękach Tarnowa znajdzie się 52 proc. podwyższonego kapitału ZAK.

 
Jan Nowicki relacjonuje PDF Drukuj Email
Wpisany przez adm   
poniedziałek, 06 września 2010 15:14

33-cie posiedzenie RN w VI-ej kadencji

W dniach 30 i 31 sierpnia w siedzibie Spółki odbywało się 33-cie posiedzenie Rady Nadzorczej VI-ej kadencji. Porządek obrad przewidywał 24 punkty z których większość wiązała się z procedurami zamknięcia roku obrotowego 2009/2010 oraz sprawy bieżące.

 
Police mogą być postawione w stan upadłości PDF Drukuj Email
Wpisany przez adm   
sobota, 04 września 2010 08:48

CHEMIA - PRASA

Zarząd ZCh Police poinformował, że wykazana na dzień 31 lipca 2010 r. strata przekracza sumę kapitału zapasowego, rezerwowego oraz jedną trzecią kapitału zakładowego o kwotę 7 mln zł. Zarząd niezwłocznie zwoła Walne Zgromadzenie Spółki celem podjęcia uchwały dotyczącej dalszego istnienia spółki. W takiej sytuacji finansowej firma może być bowiem postawiona w stan upadłości.

 
KOLIZJA INTERESÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez adm   
piątek, 03 września 2010 06:15

Odbyło się posiedzenie RN ZAP

RN ZAP zajęła się między innymi zarządzeniem wyborów kandydatów na członków Rad Nadzorczych wybieranych przez pracowników Spółki. Proces ten został przez Radę rozpoczęty zgodnie ze stosownymi aktami normatywnymi, ale został zawieszony do kolejnego posiedzenia RN z dwóch powodów. Po pierwsze otrzymaliśmy od komisji wyborczej wybierającej przedstawicieli załogi do rady pracowników ? proces ten będzie trwał we wrześniu i zarządzenie wyborów do RN kolidowałoby z tym terminem. Drugi problem jaki powstał to w ocenie RN pewna kolizja interesów między funkcją przewodniczącego komisji wyborczej kandydatów do Rady Nadzorczej i prezesa spółki, która według publicznych doniesień chce przejąć Zakłady Azotowe ?Puławy?. Rada uznała, że sprawa ta wymaga wyjaśnienia i osoba pełniąca jednocześnie obie te funkcje musi zadeklarować jednoznacznie swój status i wybrać kim chciałaby być, żeby zapewnić całkowitą bezstronność funkcjonowania komisji wyborczej, ponieważ wybory dotyczą całej załogi. W związku z tym po wyjaśnieniu tych spraw procedura wyborcza zostanie niezwłocznie przez RN podjęta, a myślę, że nastąpi to na kolejnym posiedzeniu Rady.

Relacja z posiedzenia znajduje się na stronie intranetowej ZAP.

 
<< pierwsza < poprzednia 151 152 153 154 155 156 następna > ostatnia >>

Strona 152 z 156
Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 
Odsłon : 591807
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Firma