ILE PRACUJEMY PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
wtorek, 30 stycznia 2018 11:43

Są tacy w Europie, którym do 40 godzin pracy w tygodniu sporo brakuje. Polaków wyprzedzają Grecy, a pierwsze miejsce może zaskoczyć. Tak samo, jak statystyki dotyczące poszczególnych zawodów.

Eurostat opublikował dane o tym, ile czasu w pracy spędzają Europejczycy. Średnio mieszkańcy UE pracują 40,3 godzin w tygodniu (chodzi tutaj o pracę w pełnym wymiarze, nie tymczasową). Mężczyźni więcej niż kobiety (41,0 godzin vs 39,3).

Pracowici Brytyjczycy

Polacy są powyżej średniej - tydzień pracy u nas to średnio 41,1 godziny, tak samo, jak w Portugalii. Kto nas wyprzedza? Grecja (41,2 godz.), Austria (41,4), Cypr (41,7) i na pierwszym miejscu Wielka Brytania (42,3).

clip image001

Na drugim końcu znajdują się Duńczycy, którzy pracują zdecydowanie najmniej w UE - 37,8 godzin tygodniowo. Dalej Włochy (38,8), Holandia i Francja (39,0) oraz Finlandia i Irlandia (39,1). Mniej, niż 40 godzin tygodniowo pracuje się łącznie w ośmiu krajach Unii.

Jeśli chodzi o rozbicie na działy gospodarki, to średnio w UE najwięcej pracują zatrudnieni w górnictwie, a najmniej w edukacji. Sprawdziliśmy, jak to wygląda w Polsce i wygląda to dosyć ciekawie.

Najwięcej pracujemy w domu

Najwięcej godzin w pracy - 45,3 - spędzają u nas zatrudnieni w dziale zbiorczo nazwanym "Gospodarstwa domowe zatrudniające pracowników; Gospodarstwa domowe produkujące wyroby i świadczące usługi na własne potrzeby".

Dział ten obejmuje personel zatrudniony do prac domowych - sprzątania, pilnowania dzieci, dozorowania czy prowadzenia samochodu. Ale nie tylko, to także działalność gospodarstw domowych na własne potrzeby, czyli na przykład gotowanie czy opieka nad własnymi dziećmi, a także produkcja odzieży na własne potrzeby, zbieractwo czy hodowla.

Na drugim miejscu najbardziej zapracowanych w Polsce znaleźli się pracownicy budownictwa - średnio 43,5 godzin tygodniowo oraz działu transport i magazynowanie - 42,8 godzin.

Tylko jedna grupa pracuje mniej niż 40 godzin i są to, podobnie jak w przypadku unijnej średniej - zatrudnieni w edukacji, którzy w pracy spędzają 37,6 godzin tygodniowo.                                                                                                   

                                                                                                                                  Maria Mazurek  Gazeta.pl

 
Hydepark Start PDF Drukuj Email
Wpisany przez adm   
środa, 17 stycznia 2018 11:20

Decyzją Zarządu MO ZZIT utworzono w zakładce „HYDEPARK” obszar, w którym nasi czytelnicy mogą publikować swoje przemyślenia, sugestie, opracowania, poglądy itp.  ze wszystkich  możliwych obszarów tematycznych.  Warunkiem jest autoryzowanie tekstu prawdziwym imieniem i nazwiskiem.  Ponieważ nie chcemy anonimowych,  często nieprzemyślanych i mało eleganckich wypowiedzi, dlatego wprowadzono to ograniczenie. Prezentacje nie mogą szkalować i obrażać innych.  Nie mogą też zawierać treści powszechnie uznanych za szkodliwe i nieakceptowane w naszej społeczności. Wzorcem jest londyński Hyde Park, gdzie od dawna każdy kto chce może upowszechniać swoje poglądy. Zachęcamy do korzystania z tej formy wypowiedzi.  Wierzymy, że będzie to miejsce, z którego chętnie korzystać będą wszyscy ci, którzy chcą zaprezentować swą wiedzę, spostrzeżenia i poglądy.

Miejscem, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej) – jest Speakers' Corner, położony w pobliżu Marble Arch. Jest to tradycyjne miejsce przemówień i debat w którym prezentowało swe poglądy wiele znanych osobistości.

 

ZASADY  FUNKCJONOWANIA OBSZARU  PUBLIKACJI  POGLĄDÓW  „HYDEPARK” 

NA  STRONIE  INTERNETOWEJ I INTRANETOWEJ ZZIT

  1. Na stronie internetowej i intranetowej utworzona została zakładka o nazwie  „Hydepark”
  2. Wewnątrz zakładki mogą być publikowane artykuły (publikacje)  z dowolnych obszarów tematycznych, przez osoby podpisane prawdziwym imieniem i nazwiskiem.
  3. Zawartość artykułów (publikacji) nie może zawierać treści szkalujących innych, lub prezentujących poglądy  uznane powszechnie za złe i niedopuszczalne.
  4. O dopuszczeniu do publikacji artykułu decyduje Zespół redakcyjny, który kieruje się zasadami zapisanymi w Regulaminie funkcjonowania strony  internetowej/ intranetowej MO ZZIT.
  5. Artykuły należy dostarczać do biura ZZIT (  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  ) , lub przesyłać drogą email do któregokolwiek z członków Zespołu redakcyjnego:
Władysław Papuga Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Ewa Krawczyńska Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Marek Kuczyński Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 
SPOTKANIE Z PRACODAWCĄ PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
sobota, 06 stycznia 2018 11:16

W piątek 5 stycznia Zarząd GA PUŁAWY spotkał się z przedstawicielami organizacji związkowych w naszym zakładzie.
Zarząd był obecny w składzie: Jacek Janiszek, Krzysztof Homenda, Piotr Owczarski, Andrzej Skwarek, oraz Dyrektor Pionu Personalnego Bożena Kuryłowicz.


Strona pracodawcy przedstawiła stan realizacji naznaczonych przez ZZ na początku kadencji Zarządu, oraz w trakcie jej trwania zamierzeń, które w znaczącej większości zostały spełnione. Pokazano te elementy, które świadczą pozytywnie o Zarządzie:
VI 2016 – dodatkowy wymiar nagrody na Dzień Chemika - 2800 zł. X 2016 - dodatek stały do wynagrodzenia - 718 zł. XII 2016 – nagroda świąteczna – 1000 zł. V 2017 – zmiana tabeli wynagrodzenia i wynegocjowana podwyżka w wysokości 606 zł. VI 2017 - dodatkowy wymiar nagrody na Dzień Chemika - 189 zł. XII 2017 – nagroda świąteczna - 1500 zł. Średnia nagroda roczna za rok 2016 wynosiła 4800 zł. Zatrudniono z APT do naszej firmy 135 osób. Od tego roku na stałe wdrożono ruchomy czas pracy. Na pytanie o stan restrukturyzacji Pionu Handlowego przekazano nam wiadomość o wypracowanym przez Zarząd GA PUŁAWY projekcie usytuowania Korporacyjnego Zarządu Handlem Nawozami w Puławach. Czekamy na odpowiedź z Tarnowa.


Strona związkowa przedstawiła swoje postulaty: Postulowano uporządkowanie i potrzebę przebudowy parkingu przy bramie nr 3. Zwrócono uwagę na konieczność podniesienia wartości żywnościowych bonów regeneracyjnych z uwagi na ceny w bufetach STOZAP. Zaproponowana aby rok 2018 był poświęcony poprawie stanu technicznego pomieszczeń socjalnych, tam gdzie to wymaga naprawy. Zaproponowano potrzebę wypracowania systemu zatrudniania i zapłaty w godzinach nadliczbowych, w wolne soboty i święta, zgodnego z prawem pracy i satysfakcjonującego zainteresowanych pracowników ze służb utrzymania ruchu. Mówiono z jednej strony o potrzebie a z drugiej strony o kosztach wprowadzenia drugiej godziny wolnej dla pracowników dniówkowych. Przedstawiono postulat wspólnego działania i prezentacji jednorodnych opinii i wiadomości idących na zewnątrz, przez wszystkie organizacje związkowe.

 
Zapraszamy na bal PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
środa, 03 stycznia 2018 07:07

karnawał.jpg

 
NOWY ROK PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
czwartek, 28 grudnia 2017 10:18

nowyrok11.jpg

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 159
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
Odsłon : 604044
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Firma