CO TU JEST GRANE? PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
czwartek, 26 sierpnia 2021 11:19

25.08

 
Negocjacje w sprawie podwyżek PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
czwartek, 19 sierpnia 2021 11:05

negocjacjepodwyzki

 
Rok pracy w Radzie Nadzorczej PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
środa, 30 czerwca 2021 10:42

Do zamknięcia roku obrotowego 2020, które nastąpiło z datą odbycia się Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki, Rada Nadzorcza X kadencji zajmowała się, oprócz nadzorowaniem i rozliczaniem spraw bieżących Spółki, z którego przedstawiane były stosowne komunikaty, ogromem zdarzeń nadzwyczajnych wynikających choćby z pandemii COVID 19.  Część problemów, jakie rozwiązywaliśmy, stanowi tajemnicę np. handlową, czy spółki i nie może stanowić przedmiotu debaty publicznej.akps

Jako członkowie Rady Nadzorczej w swojej służbie kierujemy się: dbałością o należytą kondycję naszej Spółki, ale przede wszystkim dobrem wszystkich (!) Pracowników, niezależnie od ich stanowiska, przynależności związkowej, czy przekonań.

Rok 2020 był dla nas wszystkich czasem dużej niepewności, ale też wyzwań dla Załogi, Zarządu, Związków Zawodowych. Niestety, nie wszystkie organizacje potrafią stanąć ponad podziałami, by w chwili próby, jaką niewątpliwie jest pandemia, działać razem dla dobra wspólnego - własnych pożytków zapomniawszy. Dla nas, jako członków Rady Nadzorczej, priorytetem było dopilnowanie, by Zarząd Spółki nie zapominał, że nasza firma wszelakie trudności może przetrwać tylko dzięki oddaniu i zaangażowaniu Pracowników. Dlatego konieczne jest zabezpieczenie warunków pracy i płacy tak, aby nie następowało ich pogorszenie. Mamy nadzieję, że ten trudny czas pełen ograniczeń i wyrzeczeń związanych z pandemią COVID 19 mamy już za sobą, a zdobyte doświadczenia i nawyki pozwolą w przyszłości sprawnie funkcjonować naszemu przedsiębiorstwu.

Jako członkowie Rady Nadzorczej wybrani przez Załogę przykładamy szczególną uwagę i dbałość do wdrażania przez Zarząd Spółki rozwiązań, które będą zabezpieczały fundamentalne interesy naszej Spółki teraz i za kilka pokoleń. Wszelkie złe, wadliwe  i niekompletne dokumenty nie zyskują, co oczywiste, naszej aprobaty. A do każdej sprawy podchodzimy profesjonalnie, z dużą wnikliwością i zaangażowaniem. Ostatnim tego przykładem jest procedowanie dokumentów przygotowanych przez członka Zarządu i jednocześnie ZZPRC, a związanych z zewnętrzną inwestycją. W tym przypadku wydłużenie procesu przygotowania dokumentów związanych z inwestycją było uwarunkowane uwzględnieniem uwag Rady Nadzorczej, co było absolutnie niezbędne do zabezpieczania fundamentalnych interesów naszej Spółki. Nasze zastrzeżenia i obawy potwierdziła zewnętrza niezależna opinia prawna.  Nie trzeba zatem szukać wsparcia polityków, wystarczy tylko profesjonalnie przygotować wniosek i zabezpieczyć w nim pozycję naszej Spółki (ot taka oczywistość!). Bez względu na to, kto jest autorem materiałów i dokumentów przedkładanych do opiniowania przez Radę Nadzorczą, są i będą one przez nas oceniane surowo, ale obiektywnie, aby zabezpieczyć interesy naszej Załogi.

Kolejnym naszym wyzwaniem było budowanie rzetelności i wiarygodności Członków Rady Nadzorczej, jest to bowiem wartość budująca naszą siłę jako wspólnoty.

Dlatego ze smutkiem i zażenowaniem zauważaliśmy próby cynicznego przerzucania na innych odpowiedzialności np. za próby masowego przywrócenia zatrudniania pracowników przez Agencję Pracy Tymczasowej. A przecież oczywistym jest, że są to sprawy pozostające ewidentnie w kompetencjach Zarządu, a tym samym w oczywisty sposób w kompetencjach członka Zarządu z wyboru załogi, czego dowodem jest czas podejmowania decyzji. Szkoda, że tej determinacji zabrakło niektórym choćby do  wprowadzenia dodatku stażowego, a przecież można było to zrobić przez ostanie pięć lat okresu pierwszej i początku drugiej kadencji członka Zarządu z wyboru załogi i członka ZZPRC, a jednocześnie czasu, gdy jednym z członków Rady Nadzorczej był prominentny działacz tegoż związku.

Dlatego przypisywanie komuś odpowiedzialności za własną nieudolność, niekonsekwencję i nieskuteczność jest  szczególnie niegodziwe.  

Bardzo dziękujemy za wsparcie i dowody sympatii, jakimi nas codziennie obdarzacie. Są dla nas bardzo ważne – bez nich niemożliwe byłoby osiągniecie tylu sukcesów,  a codzienność byłaby bardzo trudna do zniesienia.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy, prosimy o więcej i zobowiązujemy się do dalszej ciężkiej i wytrwałej pracy dla dobra WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW.

Członkowie Rady Nadzorczej

Agnieszka Kowalik i Piotr Śliwa

 
Spotkanie Forum Partnerów Społecznych z Zarządem GA ZAP PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
wtorek, 29 czerwca 2021 08:14

25.06.2021r. odbyło się spotkanie Forum Partnerów Społecznych z Zarządem GA ZAP, na którym omawiane były następujące tematy:

1) Informacje Zarządu o sytuacji finansowej i produkcyjnej w naszej firmie

Zarząd Spółki zaznaczył, że z uwagi na to, że jesteśmy spółką giełdową nie możemy przed oficjalnymi wynikami uzyskać szczegółowych informacji.

Zostały potwierdzone ogólnodostępne informacje, że sprzedaż nawozów utrzymuje się na wysokim poziomie a ceny gazu systematycznie rosną. Całościowo wyższa jest realizacja zaplanowanego na pierwsze pięć miesięcy planu.

Dowiedzieliśmy się również, że Puławy uczą się od Tarnowa. To co Tarnów sprzedaje od dawna po niewielkich przeróbkach jako produkt handlowy bez stosowania patentów u nas jest to wciąż odpadem. Podobno ma się to zmienić wkrótce.

2) Informacja w sprawie patentów

Informacji udzielił Członek Zarządu Andrzej Skwarek któremu podlega między innymi Sekcja własności intelektualnej, że wszyscy pracownicy mogą opracować i zgłaszać zgodnie z Zarządzeniem nr 18/2014 wynalazki i rozwiązania. Jednakże pytania organizacji związkowych nie tej kwestii dotyczyły. Sprawa będzie więc dalej wyjaśniana.

3) Sprawa urlopów

Odpowiedź udzielona przez Zarząd w żaden sposób nie odpowiadała na zgłaszane przez nas problemy. Można byłoby ją streścić, że Pracodawca jest zadowolony z realizacji wykorzystywania zaległych urlopów. Tym samym poruszane przez nas problemy związane z planowaniem i wykorzystywaniem urlopów w naszej spółce muszą być rozwiązywane i bezwzględnie przestrzegane zgodnie z kodeksem pracy o czym pisaliśmy w naszych pismach.

4) Nagrody specjalne

Zarząd przekazał informację, że co roku przez ostatnich kilka lat występuje grupa pracowników (powyżej 20 osób) zatrudnieniowych na wysokich stanowiskach otrzymująca nagrody specjalne w wysokości przekraczającej 10 tys. zł dla każdej osoby. Jako społeczność zakładowa chcielibyśmy poznać te osoby i ich wybitne osiągnięcia.

5) Ustalenie regulaminu pracy zespołu do spraw taryfikatora

Prawnik Zarządu zobowiązał się przedstawić spójny draft regulaminu w najbliższym miesiącu i przedstawienie go organizacjom związkowym.

6) Ustalenie zasad zapłaty za dyżury świąteczne

Członek Zarządu A. Skwarek zobowiązał się do przygotowania projektu zasad zapłaty za dyżury. Niestety bez podania konkretnego terminu.

7) Ustalenie terminu negocjacji płacowych

Zarząd zaproponował zamiast września: sierpień – członkowie FPS zobowiązali się do udzielenia odpowiedzi w tej sprawie na piśmie (zdania dotyczące terminu były podzielone: od lipca do września).

 
WARTO PRZECZYTAĆ- OSTATNIA WĘGLOWA INWESTYCJA POLSKIEJ ENERGETYKI PRZEPRASZA SIĘ Z GAZEM PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
czwartek, 24 czerwca 2021 10:14

https://wysokienapiecie.pl/38457-ostatnia-weglowa-inwestycja-polskiej-energetyki-przeprasza-sie-z-gazem/

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 189
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 
Odsłon : 924978
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Firma