Spotkanie Forum Partnerów Społecznych w GA ZAP PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
czwartek, 17 września 2020 14:40

16.09.2020 r. odbyło się spotkanie Związków Zawodowych i Zarządu GA ZAP, który reprezentowali Prezes Tomasz Hryniewicz oraz Wiceprezes Jacek Janiszek. Było to pierwsze spotkanie w ramach „Forum Partnerów Społecznych”.

Spotkanie przebiegało w przeważającej części wg agendy zaproponowanej wcześniej przez cztery organizacje związkowe: MZZP ZA „Puławy” S.A., MOZZIT przy GA ZAP, ZZ „Kadra-Azoty” i MZZ „Jedność”.

Pan Prezes Tomasz Hryniewicz przedstawił informacje odnośnie wyników finansowych Grupy Kapitałowej Puławy. Na dzień dzisiejszy dobrą informacją dla nas jest wypracowana 15% premia za II kwartał 2020 r. Niepokojący natomiast jest dalszy brak popytu na sprzedaż melaminy i kaprolaktamu oraz spadek przychodów ze sprzedaży pomimo atrakcyjnej ceny gazu.

Realizacja rozpoczętych inwestycji przebiega wg zamierzonego planu.

Kolejnym punktem spotkania była sprawa dotycząca wpisania drugiej godziny do ZUZP.

Pani Dyrektor Anna Ukalska poinformowała, że wraz ze służbami IT stworzyli program usprawniający rozliczanie dodatkowych dwóch godzin, który uporządkował sprawę ewidencji i rozliczania tych godzin. My, jako strona związkowa domagamy się aby druga godzina została wpisana do ZUZP.

Ze zdziwieniem przyjęliśmy natomiast wypowiedź przedstawiciela NSZZ „Solidarności” Sławomira Kamińskiego, dla którego, jako kierownika komórki organizacyjnej, elastyczny czas pracy jest złym rozwiązaniem. Jest to dla nas dalece niezrozumiałe ponieważ Sławomir Kamiński występował na tym spotkaniu chyba w roli związkowca nie zaś przedstawiciela pracodawcy i wydaje się, że sam korzysta z ruchomego czasu pracy oraz dodatkowej wolnej godziny.

Kolejny punkt omawiany z naszej agendy dotyczył taryfikatora – Pani Dyrektor Anna Ukalska poinformowała, że w niedługim czasie otrzymamy regulamin pracy zespołu ds. taryfikatora i po akceptacji obu stron rozpoczniemy nad nim pracę.

Czwarty punkt naszej agendy dotyczył wprowadzenia stażowego - Zarząd poinformował, że nie widzi możliwości wprowadzenia dodatku stażowego, bardziej przychyla się aby za dobrą pracę ludzie otrzymywali godne wynagrodzenie, a nie płacić za przepracowane lata, gdyż nie zawsze idzie to w parze. Temat ten będzie dalej procedowany w celu znalezienia najbardziej optymalnego rozwiązania.      

Kolejny punkt dotyczył uruchomienia instalacji granulacji mechanicznej saletry amonowej –

Pan Wiceprezes Jacek Janiszek poinformował nas, że prowadzony jest dwutorowo rozruch mechaniczny i technologiczny instalacji, co pozwoli na uruchomienie pierwszej linii na początku roku 2021, natomiast druga linia ma być uruchamiana w połowie 2021 roku.

Zmniejszenie zakresu okresowych badań lekarskich wynika ze zmniejszonej stawki zawartej w nowej umowie ze Spółką „Medical”. Zarząd w trosce o zdrowie pracowników GA ZAP, przychylnie odniósł się do naszego wniosku z dnia 09.07.2019 roku o wykonywanie badań markerów nowotworowych dla pracowników.

Natomiast zakupiona pakowaczka mechaniczna, o którą pytaliśmy w piśmie ma być wykorzystywana do dystrybucji różnych produktów nad którymi pracuje obecnie Zarząd GA ZAP.

 
Nagroda dla szczególnie narażonych PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
poniedziałek, 13 lipca 2020 11:57

pismocovid

 
ODPOWIEDŹ ZARZĄDU NA PISMO W SPRAWIE PODWYŻEK PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
poniedziałek, 22 czerwca 2020 08:33

PISMO.PDF

 
Wyniki wyborów do Rady Nadzorczej PDF Drukuj Email
Wpisany przez bzzit   
poniedziałek, 15 czerwca 2020 09:43

Przedstawicielami pracowników w radzie nadzorczej GA ZAP zostali wybrani Agnieszka Kowalik i Piotr Śliwa.

Serdecznie gratulujemy wygranej w wyborach, oraz zdobytych głosów. Życzymy wytrwałości, owocnej pracy i powodzenia w realizacji zaplanowanych zamierzeń.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 180
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 
Odsłon : 840936
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Firma